Comisii de lucru
An şcolar 2016-2017
Comisia de revizuire şi întocmire a Regulamentului de Organizare şi Funcţionare
  • Mihăilescu Săvel - profesor - coordonator
  • Obodariu Gabriela - profesor - membru
  • Vişinescu Elena - profesor - membru
  • Militaru Iulian Daniel - membru - preşedinte al Consiliului reprezentativ al părinţilor
  • Mălinoiu Alexandra - membru - reperzentant al elevilor

Comisia pentru programe şi proiecte educative
  • Ţandără Ionuţ - profesor - coordonator
  • Diac Loredana Amelia - profesor - membru
  • Mereuţă Elena Camelia - profesor - membru
  • Bentz Teodora - profesor - membru
  • Oancia Silvia - profesor - membru
  • Opaiţ Ovidiu Octavian - profesor - membru
  • Vlăsceanu Roxana - profesor - membru
  • Săndulescu Andreea Raluca - profesor - membru
  • Ciomaga Florentina - psiholog - membru

Comisia pentru controlul managerial intern
  • Cucu Iulia Alina - director-adjunct - coordonator
  • Canae Adrian - profesor - membru
  • Poll Emilia Constanţa - profesor - membru
  • Norocea Ana Maria - profesor - membru

Comisia pentru evaluarea şi asigurarea calităţii
  • Badiu Niculina - profesor - coordonator
  • Săndulescu Andreea Raluca - profesor - membru
  • Ciovîrtă Lucian - informatician/profesor - membru
  • Norocea Ana Maria - profesor - membru
  • Mocanu Gabriela - părinte
  • Rînghianu Andreea - elev
  • Dimitriu Ana Maria - reprezentant al Consiliului Local

Comisia pentru Curriculum
  • Sîrghie Daniela - director - coordonator
  • Cucu Iulia Alina - director-adjunct - membru
  • Ţandără Ionuţ - consilier pentru proiecte şi programe educative - membru
  • Bentz Teodora - şef comisie metodică - membru
  • Uleanu Cătălin Marius - şef catedră - membru
  • Vişinescu Elena - şef catedră - membru
  • Antonescu Claudia - şef comisie metodică - membru
  • Ţiţu Ion - şef catedră - membru
  • Maiereanu Alina Gigliola - şef comisie metodică - membru
  • Poll Emilia Constanţa - şef catedră - membru
  • Mihăilescu Săvel - şef comisie metodică - membru
  • Şerban Anii Lămîiţa - şef comisie metodică - membru
  • Roşca Silviu - şef comisie metodică - membru

Comisia de securitate şi sănătate în muncă şi pentru situaţii de urgenţă
  • Ţiţu Ion - profesor - coordonator
  • Bîndar Vasile - administrator patrimoniu - membru
  • Grigoriu Ioan - profesor - membru
  • Opaiţ Ovidiu Octavian - profesor - membru
  • Nica Alexandrina - medic şcolar - membru

Comisia pentru promovarea imaginii liceului
  • Obodariu Gabriela - profesor - coordonator
  • Ciovîrtă Lucian - informatician - membru
  • Oprea Tiberiu - profesor - membru

Comisia de organizare a serviciului pe şcoală
  • Cucu Iulia Alina - director-adjunct - coordonator
  • Mihăilescu Săvel - profesor - membru
  • Săndulescu Andreea - profesor - membru

Comisia pentru întocmirea orarului
  • Sîrghie Daniela - director - coordonator
  • Pintilie Nicolae - profesor - membru
  • Uleanu Cătălin Marius - profesor - membru

Comisia pentru perfecţionare şi formare continuă
  • Sîrghie Daniela - director - coordonator
  • Oancia Silvia - profesor - membru
  • Porumb Manuela Corina - profesor - membru